Nothrem's ATI

Oslava 20. výročí inovací a technologického prvenství

20. srpna 2005 bude ATI Technologies Inc. 20 let.
Pro připomenutí tohoto důležitého milníku, ATI navrhla logo "20th Anniversary" ("k 20. výročí"), symbol výjimečné úlohy společnosti coby novátora v oblasti 3D grafického průmyslu. Až do 31. prosince 2005 bude toto logo hrdě zobrazeno na stránkách ATI, všech partnerských webových stránkách, plakátech, vlajkách a letácích. Vlajky také můžete najít v Markhamu, připomínkový dar města Markham jednomu z jejich předních občanů.

Ředitelství společnosti ATI sídlí v Markhamu v Ontariu v Kanadě. Můžete se podívat na mapu (kolečko je sídlo ATI) nebo oficiální webové stránky města.
Souřadnice pro vyhledání jsou "43 50' 22"N, 79 22' 52"W". Ty můžete použít např. v Google Earth

Již od počátku byla ATI známa jako světový vůdce v oblasti grafiky, videa a multimedií. V posledních 20 letech byla ATI průkopníkem, tvoříc revoluční výrobky, které nabízejí zákazníkům nejdokonalejší vizuální zážitky na jejich počítačích, noteboocích, digitálních televizích, mobilních telefonech a herních konzolách.

Dvě desetiletí úspěchů společnosti ATI jsou založena na síle 3300 zaměstnanců po celém světě, starajících se o dokonalost výrobků a spokojenost zákazníků.

Další důležité milníky ATI
20. srpna 1985 byla ATI (pod původním názvem "Array Technology Inc."; tedy "Technologie polí") začleněna. V následujících pěti měsících bylo jméno dvakrát změněno: nejprve na "Array Technologies Inc." (tedy slovo Technologie bylo převedeno do množného čísla, což v češtině netvoří rozdíl) a nakonec na současný název "ATI Technologies Inc." 18. prosince 1985. V lednu 1993 se ATI stala 'public company' (veřejnou obchodní společností), obchodujíc nejprve na Torontské burze.

Zkratka Inc. znamená Incorporated - tedy společnost, jež je členem skupiny organizací zabývajících se určitou oblastí výroby. Public company je společnost, která vydává akcie a obchoduje s nimi na burze, tedy ekvivalent české akciové společnosti a.s., nikoli veřejné obchodní společnosti v.o.s.). Nutno ještě poznamenat, že ATI vystupovala na burze pod zkratkou ATY, jež byla později změněna na současnou ATYT.

V dubnu 1998 byla ATI označena za vůdce obchodu s akciemi v grafickém průmyslu společností International Data Corporation (IDC). V listopadu 1998 byl K.Y.Ho, ATI’s President and CEO, zvolen "Canada’s Entrepreneur of the Year" (Kanadský podnikatel roku) a o dva měsíce později byl zvolen mezi 25 nejlepších podnikatelů na světě magazínem "Business Week Magazine" (Obchodní týdeník).

Titul "ATI’s President and CEO" znamená "prezident a výkonný ředitel", tedy 'ten nejvyšší co o všem rozhoduje' :).

V červenci 1999 dosáhla ATI poprvé ročního obratu 1 miliardy amerických dolarů. Za necelý rok poté ATI vypustila RadeonŽ, nejsilnější grafický procesor na světě. V lednu 2002 ATI vstoupila na bezdrátový trhu s čipem IMAGEON™100. Úspěch společnosti pokračoval, když byla v prosinci 2003 přidána do NASDAQ-100 IndexŽ (tedy 100 společností s nevyšší hodnotou akcií).

zdroj: http://www.ati.com/companyinfo/milestones/20years.html

Za pomoci Longman Dictionary of Contempory English
(Slovní současné angličtiny)

přeložil a doplnil Nothrem Sinsky

Přeloženo pro a původně publikováno na AtiFan.ATI.cz